3 wskazówki dla osób z IO

 

➡ Unikaj podjadania między posiłkami

Jednym z kluczowych kroków w walce z otyłością jest kontrolowanie ilości spożywanych kalorii. Podjadanie między posiłkami może znacznie zwiększać całkowitą ilość kalorii spożywanych w ciągu dnia.

➡ Posiłki zaczynaj od jedzenia warzyw i produktów białkowych

To ważna zasada, która pomoże kontrolować apetyt i zapewnić organizmowi potrzebne składniki odżywcze. Warzywa są niskokaloryczne, ale bogate w błonnik, co daje uczucie sytości. Produkty białkowe, takie jak drób, ryby, tofu czy jaja, pomogą zwiększyć uczucie sytości i utrzymać masę mięśniową. Rozpoczynając posiłek od jedzenia tych składników, zmniejszasz ryzyko przejedzenia się wysokokalorycznymi daniami.

➡ Spaceruj szczególnie po posiłkach

Po jedzeniu warto wyjść na krótki spacer. Chociaż nie trzeba od razu biec na maraton, spacery po posiłkach pomagają przyspieszyć trawienie, regulować poziom glukozy we krwi i zmniejszyć ryzyko skoków poziomu cukru, co może prowadzić do napadów głodu. Staraj się spacerować przez co najmniej 15-30 minut po każdym większym posiłku.😊👍

‼️Pamiętaj, że skuteczna walka z otyłością wymaga zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia. Zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą, który dostosuje zalecenia do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatny poradnik pacjenta z insulinoopornością - umów wizytę do mojej poradni dietetycznej!🍽